Aktualności

O czym warto pamiętać

Zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy, przemyśl swoje potrzeby (na miarę). Pamiętaj, że chodzi o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych!

Obecnie na rynku jest już kilkadziesiąt ofert prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych – różnią się nie tylko ceną, ale zakresem ochrony, specjalnościami lekarzy i rodzajami zabiegów, do których masz dostęp czy liczba placówek, z którymi współpracuje ubezpieczyciel. Poproś o poradę agenta ubezpieczeniowego lub skorzystaj z infolinii prowadzonych przez TU – pracownicy wyjaśnią Ci różnice w zakresie poszczególnych wariantów ubezpieczeniowych, zapoznają Cię też z najważniejszymi kwestiami związanymi z ochroną ubezpieczeniową. Dokładnie przestudiuj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), a przy podpisywaniu umowy – koniecznie zapoznaj się z dokumentem.

W przypadku ubezpieczeń zdrowotnych składkę opłaca się zwykle miesięcznie.

Sprawdź do ilu i jakich placówek ubezpieczyciel gwarantuje dostęp w okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Jest to ważne szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Na niektóre świadczenia obowiązuje tzw. karencja, czyli czas, który musi upłynąć, zanim ubezpieczony uzyska dostęp do określonego świadczenia. Jest to okres zazwyczaj 3 lub 4 miesięcy po zawarciu polisy. W tym czasie towarzystwo nie zapewnia ubezpieczonemu ochrony, chyba, że zajdzie zdarzenie do którego doszło w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Dowiedz się, czy Twój pracodawca nie oferuje zdrowotnego ubezpieczenia grupowego. Nawet, jeżeli firma nie opłaca składek za swoich pracowników, tylko potrąca je z wynagrodzenia, rozwiązanie zawsze będzie tańsze niż polisa indywidualna. Jeżeli w firmie nie funkcjonuje takie ubezpieczenie – warto na nie namówić pracodawcę.

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych

Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) oferują kilka rodzajów polis zdrowotnych. W zależności od wariantu, różnią się one zakresem ochrony i dostępnych świadczeń.

O czym warto pamietać wybierając polisę

Przed wyborem ubezpieczenia czy abonamentu zastanów się przede wszystkim, jakiego zakresu ochrony potrzebujesz. Od zakresu świadczeń medycznych uzależniona jest wysokość opłacanej składki.

Zapytaj eksperta o ubezpieczenie

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi, abonamentem medycznym. Możesz też zadać pytanie naszemu ekspertowi.