Aktualności

Klienci indywidualni

1. Ubezpieczenia ambulatoryjne

Są to najczęściej spotykane ubezpieczenia zdrowotne w Polsce. Ich zakres obejmuje gwarancję dostępu do lekarza (od kilku do nawet kilkudziesięciu specjalistów), szerokiego zakresu badań diagnostycznych oraz dostęp do wyszczególnionych w umowie zabiegów ambulatoryjnych, czyli takich, których przeprowadzenie nie wymaga wizyty klienta w szpitalu. Umowa każdego ubezpieczenia ambulatoryjnego wyszczególnia w jakim czasie ubezpieczyciel zapewni nam dostęp do konkretnego lekarza i w jakim czasie może zostać przeprowadzony określony zabieg.

Ubezpieczyciele najczęściej współpracują z kilkoma lub nawet kilkunastoma sieciami medycznymi. To daje kilkaset miejsc w Polsce, w których klient może uzyskać pomoc lekarską. Dzięki temu czas oczekiwania na zabieg czy wizytę u specjalisty jest bardzo krótki, a każdy może wybrać taką placówkę, do jakiej ma najszybszy i najłatwiejszy dostęp. Ubezpieczyciel w ramach polisy pokrywa (w całości lub częściowo – zależy od umowy) koszty wizyt lekarskich i przeprowadzonych zabiegów.

2. Ubezpieczenia szpitalne a leczenie

Najbardziej zaawansowane ubezpieczenia zdrowotne. Prócz wizyt u specjalistów i zabiegów ambulatoryjnych, klient ma też gwarancję pokrycia kosztów leczenia szpitalnego czyli operacji oraz pobytu w szpitalu. Podobnie jak przy każdym innym ubezpieczeniu, również tutaj umowa dokładnie precyzuje, do jakiego typu zabiegów i operacji klient ma dostęp w ramach polisy. Należy pamiętać, że ubezpieczenia szpitalne dotyczą (jak na razie w Polsce) tylko operacji planowych. Ubezpieczyciel oferuje klientowi dostęp do kilkudziesięciu rodzajów operacji. Jednymi z najczęściej wyszczególnianych w umowach zabiegów są jaskra czy zaćma.

Ubezpieczenie nie kończy się oczywiście na pokryciu kosztów leczenia szpitalnego. Obejmuje ono także podwyższony standard wykonywanych zabiegów. Pobyt w szpitalu oznacza jedno lub dwuosobowy pokój z osobnym węzłem sanitarnym. Bardzo często klient ma też możliwość wyboru lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg.

3. Assistance medyczne

Jest to usługa, która sama w sobie nie gwarantuje pokrycia kosztów świadczeń medycznych, ale dzięki niej klient uzyskuje niezbędną pomoc w organizacji wizyt lekarskich, badań czy kupnie leków. Assistance gwarantuje nam, że o każdej porze otrzymamy informacje o najbliższej czynnej aptece, placówce medycznej czy szpitalu. Dzięki assistance możemy też umówić się na wizytę lekarską, zorganizować rehabilitację, czy mieć dostarczone leki do domu.

Warto pamiętać, że assistance medyczne może przydać się nie tylko w Polsce, ale – może nawet przede wszystkim – zagranicą. Dlatego warto pomyśleć o takiej usłudze zawsze wtedy, gdy wybieramy się na wakacje.

Rodzaje ubezpieczeń zdrowotnych

Towarzystwa Ubezpieczeniowe (TU) oferują kilka rodzajów polis zdrowotnych. W zależności od wariantu, różnią się one zakresem ochrony i dostępnych świadczeń.

O czym warto pamietać wybierając polisę

Przed wyborem ubezpieczenia czy abonamentu zastanów się przede wszystkim, jakiego zakresu ochrony potrzebujesz. Od zakresu świadczeń medycznych uzależniona jest wysokość opłacanej składki.

Zapytaj eksperta o ubezpieczenie

W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi, abonamentem medycznym. Możesz też zadać pytanie naszemu ekspertowi.