Aktualności

Aktualności

31/08/2018

Zdrowie pracownika - 5 argumentów do rozmowy z szefem

Na własnym zdrowiu powinno najbardziej zależeć nam samym. Ale nie tylko. To aspekt także bardzo ważny dla naszego pracodawcy. I to właśnie z nim powinno się rozmawiać o sfinansowaniu lub dofinansowaniu prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Dlaczego? Bo chorzy pracownicy to strata dla firmy, zdrowi są wydajni! Zdrowie ma bezpośrednie przełożenie na obecność w pracy, a także na wydajność. Gdy dobrze się czujesz, pracujesz szybciej i lepiej. Nie chodzisz na zwolnienia, nie opóźniasz pracy innych, nie trzeba szukać za ciebie zastępstwa. Mało tego, jako zdrowa osoba nie zarażasz innych! Dzięki temu wszyscy pracujecie wydajniej. Te liczby zrobią na twoim pracodawcy wrażenie:


Na podstawie badań jednej z firm świadczących prywatną opiekę zdrowotną, ustalono, że oszczędność dla pracodawcy, którego pracownicy znajdują się pod jej opieką, wynosi rocznie 726 zł na każdego pracownika[1].

[1] Raport „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2012-2016, Medicover”, za: https://prowly-uploads.s3.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/73985/RAPORT_Praca.Zdrowie.Ekonomia._Perspektywa_2012_2016.pdf (dostęp: 03.08.2018).

Źródło: https://nawypadekgdy.pl/2018/08/31/jak-przekonac-pracodawce-ze-twoje-zdrowie-jest-dla-niego-bardzo-wazne-5-argumentow-do-rozmowy-z-szefem-wideo/