Aktualności

Aktualności

22/05/2013

Sławomir Neumann: nie ma odwrotu od dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych

Zdaniem wiceministra zdrowia – Sławomira Naumanna, nie ma odwrotu od dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Jak podkreśla minister Naumann - Polacy dopłacają do leczenia z własnej kieszeni 30 mld zł rocznie; resort zdrowia chce uregulowania stanu, który ma miejsce już obecnie. Neumann poinformował, że w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad ustawą wprowadzającą dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Dodał, że dyskusja nad ustawą wprowadzającą dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne potrwa w resorcie do końca roku.
- Wszystkie rozwinięte kraje mają dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne jako element wspierania publicznego systemu ochrony zdrowia. Wspierania, ale nie zastępowania. W tym kierunku chcemy iść - zaznaczył. Dodał jeszcze, że - Głównym celem jest, aby w koszyku świadczeń pozostały procedury, które zapewnią bezpieczeństwo zdrowotne Polakom, którzy nie wykupią dodatkowych ubezpieczeń.
Konkludując wiceminister Neumann podkreślił, że nie jest zwolennikiem podniesienia składki na ubezpieczenie zdrowotne i wprowadzenia niewielkich dopłat do wizyt lekarskich.
http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Slawomir-Neumann-nie-ma-odwrotu-od-dodatkowych-ubezpieczen-zdrowotnych,130721,4.html