Aktualności

Aktualności

30/11/2017

Rynek DUZ wymaga uregulowania

29 listopada br. Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała przygotowany wspólnie z firmą doradczą Deloitte raport „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków”, opisujący wpływ branży ubezpieczeniowej m.in. na sektor ochrony zdrowia.

 

Według raportu całkowite wydatki na zdrowie należą w Polsce do najniższych wśród krajów rozwiniętych. Polska wydaje 6,3 proc. PKB na zdrowie (wydatki publiczne i prywatne), średnia dla krajów OECD oscyluje obecnie wokół 10 proc. Dlatego wzrost wydatków wydaje się nieunikniony, szczególnie że polskie społeczeństwo należy do najszybciej starzejących się w Europie. Już teraz często niewydolną publiczną służbę zdrowia wspomaga prywatny sektor.

 

To pokazuje, w jakim stopniu z powodu braku odpowiednich uregulowań prawnych nasz system jest wadliwy. Dlatego już ponad 2 mln Polaków ma wykupione prywatne ubezpieczenie zdrowotne (wg stanu na koniec II kwartału 2017 r., nie licząc abonamentów).

 

Źródło:http://www.rynekzdrowia.pl/Ubezpieczenia-zdrowotne/Dodatkowe-ubezpieczenia-zdrowotne-ten-rynek-wymaga-uregulowania,178950,4.html