Aktualności

Aktualności

21/05/2018

O zaletach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne: luksus czy niezbędny pakiet usług? - pyta Rzeczpospolita. Wybór prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego należy wyłącznie do pacjenta. Pakiety medyczne dostępne poza NFZ gwarantują nam (te słowa warto podkreślić przynajmniej dwa razy) szybszą i lepszą opiekę zdrowotną.Osoby ubezpieczone prywatnie dostają często możliwość umówienia wizyty lekarskiej za pośrednictwem rejestracji internetowej. Specjalne panele rezerwacyjne dostępne w niemal każdej prywatnej klinice lub przychodni, umożliwiają umówienie wizyty bez potrzeby wykręcania numeru do rejestracji lub wychodzenia z domu.
Według badania przeprowadzonego w ubiegłym roku przez Fundację Watch Health Care, polscy pacjenci na dostęp do świadczeń zdrowotnych oczekują średnio trzy miesiące. Dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i najmłodszych. Na wizytę u ortodonty maluchy oczekują średnio dziewięć miesięcy. Dorośli pacjenci na spotkanie z ortopedą potrzebują jedenastu miesięcy, usunięcie zaćmy to dwa lata „w kolejce”, a operacja stawu kolanowego to nawet trzy i pół roku oczekiwania.


Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to przede wszystkim komfort związany ze swobodnym dostępem do wysokiej klasy opieki medycznej. Mając w perspektywie długie oczekiwanie na wizytę u specjalisty, wielu Polaków decyduje się na korzystanie z kosztownych wizyt w przychodniach prywatnych. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala na uzyskanie najlepszej dostępnej opieki medycznej za mniejsze pieniądze. Inwestycja w tego typu rozwiązanie otwiera przed nami drzwi do specjalistów z różnych dziedzin, bez długiego oczekiwania w kolejkach, kiedy tylko poczujemy taką potrzebę. Prywatne ubezpieczenia medyczne dostępne w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych zapewniają nam w tej chwili m.in. dwudziestoczterogodzinną infolinię medyczną i całodobowy dostęp do lekarza przez pięć dni roboczych. W naszym zasięgu są specjaliści z wielu najważniejszych dziedzin – również tych, które w przypadku ubezpieczenia NFZ wymagają od nas niepomiernie długiego oczekiwania. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na coroczny bilans dziecka oraz zabiegi pielęgniarskie. W zakres takiego ubezpieczenia wchodzą również badania laboratoryjne oraz wizyty domowe — szczególnie ważne w przypadkach, kiedy chory nie jest w stanie o własnych siłach dotrzeć do specjalisty. Niektóre pakiety zawierają także szczepienia przeciwko grypie oraz pełne prowadzenie ciąży – w tym wykonywanie niektórych badań.


Pomimo niewątpliwych zalet, prywatne ubezpieczenie zdrowotne wciąż nie zaskarbiło sobie w Polsce tak wielkiego zaufania, jakim cieszy się w Europie Zachodniej. Znawcy tematu nie kryją jednak optymizmu. Tendencja zwyżkowa jest zauważalna.


Źródło:
http://www.rp.pl/Biznes/180519439-Prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne-luksus-czy-niezbedny-pakiet-uslug.html