Aktualności

Aktualności

26/10/2018

Musimy wrócić do dyskusji o finansowaniu ochrony zdrowia

Zdaniem prof. Piotra Czauderny, koordynatora Sekcji Ochrony Zdrowia w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP, członka Rady Społecznej debaty "Wspólnie dla zdrowia", jeżeli nie odpowiemy sobie na podstawowe pytania dotyczące tego, jaka ma być wizja systemu opieki zdrowotnej i jego główne cele, trudno byłoby budować poziom bardziej szczegółowy, operacyjny.
Podczas XIV Forum Rynku Zdrowia, które odbyło się w Warszawie, 23-24 października 2018 r., profesor podkreślił, że w kolejnej odsłonie debaty „Wspólnie dla zdrowia” trzeba powrócić do kwestii związanych z zasadami finansowania opieki zdrowotnej, w tym do modelu dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Kolejna z cyklu konferencji organizowanych w ramach narodowej debaty "Wspólnie dla zdrowia" - pod hasłem "Własność, zarządzanie, odpowiedzialność" - odbędzie się 29 listopada w Łodzi.


Źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/polityka-zdrowotna/prof-czauderna-musimy-wrocic-do-dyskusji-o-modelu-finansowania-ochrony-zdrowia,188795,14.html