Aktualności

Aktualności

13/09/2019

GUS – rośnie zainteresowanie dodatkowymi, prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi

Według danych GUS, w ubiegłym roku świadczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej realizowało ze środków publicznych prawie 22 tys. przychodni oraz blisko 5 tys. praktyk lekarskich i stomatologicznych. Na jedną placówkę przypadało ponad 1,4 tys. osób (najwięcej w woj. pomorskim - ok. 1,7 tys., a najmniej w opolskim - nieco ponad 1,2 tys.). Statystycznie każdy Polak w 2018 r. wybierał się do publicznej placówki ponad 8 razy - najczęściej w woj. mazowieckim (9 wizyt), a najrzadziej lubelskim i opolskim (7,4). Wydłużone terminy oczekiwania na wizytę u specjalistów powodują, że Polacy szukają alternatywy do długich kolejek sięgając po prywatne ubezpieczenia zdrowotne.

- Korzysta z nich już ponad 2,5 mln Polaków - przede wszystkim w pracy, ale coraz więcej jest też polis kupowanych indywidualnie - mówi Dorota Bartkowska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, cytowana w materiale prasowym przekazanym mediom przez firmę.

 Sięganie po prywatne ubezpieczenia zdrowotne w opiece specjalistycznej to - jak można sądzić - jeden ze skutków niezadowolenia Polaków ze służby zdrowia.

 - Ubezpieczenie zdrowotne pozwala szybko uzyskać dostęp do lekarza. W przypadku lekarza rodzinnego, internisty i pediatry od momentu zgłoszenia u ubezpieczyciela do wejścia do gabinetu nie mija więcej niż doba. Z kolei czas oczekiwania na wizytę u specjalisty wynosi poniżej 5 dni - stwierdza Dorota Bartkowska.

 

Źródło:

http://www.rynekzdrowia.pl/ubezpieczenia-zdrowotne/z-prywatnych-ubezpieczen-zdrowotnych-korzysta-juz-2-5-mln-polakow,198063,4.html