Aktualności

Aktualności

18/03/2013

Co się należy w ramach prywatnego ubezpieczenia medycznego

Portal Bisnes.pl/Medycyna porusza sprawę tego, co należy się osobie ubezpieczonej, która wykupi prywatne ubezpieczenie medyczne. Wskazywany jest krótki czas oczekiwania na wizytę oraz najwyższą jakość usług medycznych jako korzyści płynące z tytułu wykupienia polisy. Podkreśla się dostęp do określonej liczby lekarzy specjalistów oraz badań, które możemy wykonać w ramach wykupionego ubezpieczenia pod warunkiem opłacenia odpowiedniej wysokości składki. Portal zwraca również uwagę na opiekę lekarską obejmującą pobyt w szpitalu. Dla niezorientowanych portal informuje, że  po hospitalizacji można ubiegać się o odszkodowanie, które dostaje się za każdy dzień spędzony w placówce – tzw. dzienny zasiłek.

Portal podkreśla, że brak wiedzy o przysługujących świadczeniach w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, często sprawia, że ludzie ponoszą dodatkowe koszty za usługi już opłacone w ramach comiesięcznej składki. Wskazuje, że w momencie podpisywania umowy z ubezpieczycielem, warto poprosić o pełną listę przysługujących świadczeń oraz miejsc, w których można je zrealizować.
http://biznes.pl/magazyny/medycyna/sluzba-zdrowia/prywatne-ubezpieczenia-medyczne-sprawdz-co-ci-sie-,5447429,magazyn-detal.html