Aktualności
 • 09/05/19

  Rachunek za zdrowie

  Z opublikowanego "Rachunku od Państwa" wynika, że w 2018 r. na mieszkańca Polski wydano 23 135 zł, w tym na zdrowie 2 534 zł rocznie, czyli 211 miesięcznie.
 • 14/04/19

  BCC: ochrona zdrowia nie jest priorytetem rządu

  Anna Janczewska, minister zdrowia w gospodarczym gabinecie cieni BCC, b. prezes Polskiej Izby Wyrobów Medycznych POLMED stwierdziła, że tegoroczne działania rządu wskazują na to, iż zdrowie nie jest z pewnością priorytetem państwa, gdyż (...)
 • 11/04/19

  Czy sektor publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej to małżeństwo z rozsądku? Debata.

  Podczas debaty, która odbyła się w trakcie Akademii Formedis, eksperci starali się odpowiedzieć na pytania: Czy publiczna opieka zdrowotna i prywatny sektor zdrowotny to małżeństwo z rozsądku czy namiętni kochankowie?

Aktualności

14/04/2019

BCC: ochrona zdrowia nie jest priorytetem rządu

Anna Janczewska, minister zdrowia w gospodarczym gabinecie cieni BCC, b. prezes Polskiej Izby Wyrobów Medycznych POLMED stwierdziła, że tegoroczne działania rządu wskazują na to, iż zdrowie nie jest z pewnością priorytetem państwa, gdyż pieniądze publiczne znajdują się na wszystko, tylko nie na istotną poprawę sytuacji pacjenta w systemie ochrony zdrowia. Jednocześnie wskazała trzy kwestie, którymi powinien zająć się rząd w obszarze ochrony zdrowia. Jedną z nich jest podjęcie przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Finansów dyskusji na temat innych, niż budżetowe, źródeł finansowania systemu ochrony zdrowia w gronie ekspertów i przedstawicieli głównych interesariuszy rynku ochrony zdrowia.
- Dane statystyczne i badania pokazują, że Polacy coraz częściej decydują się na prywatne polisy ubezpieczeniowe i abonamenty medyczne, jak również wydają coraz więcej pieniędzy z prywatnych kieszeni na ochronę zdrowia, przejmując tym samym, w coraz szerszym zakresie, odpowiedzialność za swoje zdrowie. Fakty te powinny być podstawą do dyskusji na temat ulg podatkowych dla tych obywateli oraz wprowadzenia między innymi dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - przekonuje ekspertka BCC